07.03.2023

Badanie trzeźwości pracowników oraz praca zdalna – tekst ustawy zmieniającej Kodeks pracy ogłoszony w Dzienniku Ustaw.

Badanie trzeźwości pracowników oraz praca zdalna – tekst ustawy zmieniającej Kodeks pracy ogłoszony w Dzienniku Ustaw

 

W dniu 06.02.2023 r. opublikowano w Dzienniku Ustaw (Dz. U. 2023 pozycja 240) ustawę z dnia 01 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Przepisy dotyczące badania trzeźwości pracowników  zgodnie z uchwalonym przez Sejm prawem wejdą w życie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. już od dnia 21.02.2023 r.  Z kolei przepisy dotyczące pracy zdalnej  zaczną obowiązywać po okresie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy, tj. od dnia 07.04.2023 r.

 

Zgodnie z nowym prawem zapisanym w kodeksie pracy, pracodawcy będą mogli wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników. Długo oczekiwana nowelizacja kodeksu pracy wprowadza także pracę zdalną, która będzie mogła być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą. W najbliższym czasie zostaną do Państwa przesłane stosowne dokumenty wprowadzające rozwiązania dotyczące możliwości badania trzeźwości pracowników oraz możliwości wykonywania u pracodawcy pracy zdalnej.

 

W sprawie bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami Prawa Pracy lub kontakt telefoniczny pod nr 661 614 615


POWRÓT

    Skontaktuj się z nami